How i edit photos on blog and Instagram

by - 8:24:00


Jak upravuji fotky na blog a na Instagram ?
To byla jedna z nejčastějších otázek poslední měsíc a tak jsem se rozhodla vám o tom sepsat článek i s fotopostupy.
Na úvodní fotce jsem tedy s počítačem, ale fotky upravuji jen a pouze na mobilu nebo Ipadu, zkrátka mi to vyhovuje více a lépe se mi celkově pracuje s dotykovým displayem, příjde mi to snažší. Každopádně mě hanba lehce fackuje, že jsem editování fotek na počítači ještě nezkusila, protože bych se určitě naučila ještě větší vychytávky. Chystám se to určitě napravit a zase se posunout o krůček dál, protože k mé práci je to třeba. =) Pak vám třeba napíšu další článek s novými dovednostmi.

Dnes tedy mé nejčastější postupy při úpravě fotek, jaké aplikace používám a bez jakých funkcích by nebyl můj instaživot kompletní ! =D

Nejvíce používám : VSCO
                                Snapseed
                                BeautyPlus
                                Lightroom CC
                                ColorStory


Začneme s úpravou selfíček a nebo fotek, kde vám je vidět blíže do obličeje.
Když je potřeba odstranit pupínek, dodat zdravou barvu pleti a nebo třeba vybělit zuby.
Vše má své meze a nemůžete ze sebe udělat jiného člověka, ale když mám hezkou fotku a kazí mi ji nějaký vetřelec na čele nebo bradě, tak ho prostě z fotky odstraním...

K tomu požívám aplikaci :
 1.krok a 2.krok - Automatické vyhlazení fotky. Nepoužívám ho úplně vždy a když ano, snížím funkci skoro na nejméně. Když ji dáte na maximum, fotka bude nepřirozeně hladká a budete vypadat jako vosková figurína !


 3.krok - odstranění pupínku. Funkce - ACNE. Po rozkliknutí na vás vyběhnou různě velké puntíky, většinou volím ten největším a místo s pupínkem si přiblížím co nejvíce a kliknu prstem na místo, kde chci pupínek odstranit....Tamtadadá a je fuč, rázem plet' jako dětská prdýlka. Kéž by to tak fungovalo i v reálu co ?
Tuhle funkci někdy používám i na viditelný prach nebo špínu na fotkách, stejně jako pupínek tyto věco odstraníte například z flatlayových fotek. ( Skoro jak photoshop =D )

4.krok - Používám minimálně, ale když jste na fotce bílí jak majitelé vápenky, můžete si udělat i opálenou plet'. POZOR !!! I tady funkci snižuji opět minimálně na půlku, jinak je výsledek přepálený a nepřirozený. Zase bych tuhle funkci brala všemi pěti i v reálu !

Další aplikace, kterou jsem začala používat teprve nedávno, ale už bez ní fotku nepostnu je :
Zde ale používam jen jednu funkci - hraju si s barvami :

 1.krok - Klikni na COLOR.

 2.krok - Po rozkliknutí klikni hned na MIX.

3.krok - Již si hraješ s barvami na fotce.
Z růžové ještě více růžová, ze žluté skoro bíla, z modrých džín šedivé a podobně.
V této funkci vždy nejvíce využívám žlutou, kde ji snížím a zvýším přesně jako na této fotce.
Tím ze zažloutlých tónu ve vlasech a nebo od umělého osvětlení udělám světlý studený tón. =)
Také požívám dost zelenou u fotek na trávě. Zelenou totiž nemám na svém instagramu moc ráda a tak se snažím jí zminimalizovat až skoro do šedé a nebo naopak udělat hodně tmavou zelenou, aby nebla tak křiklavá.

V jaké aplikaci používám filtry na fotku ?


 Základem sjednoceného feedu na instagramu je používání stejného filtru na všech fotkách.
Já si vybrala F2.
 ......Který ale vždy snižuji na půlku nebo i pod ! Opět abych docílila přirozeného vzhledu finální postnuté fotky.
3.krok a výsledek - Klasické přidání jasu, kontrastu, ostrosti a nebo stínu, stejně jako jsou funkce přímo na Instagramu. Všechny funkce opět aplikuji v minimálním množství.

Aplikaci VSCO take používám k plánování mého insta feedu a to na ni miluju nejvíce. Dopředu se mohu podívat, jak budou fotky vedle sebe vypadat a jestli k sobě vůbec budou ladit a různě si s tím vždy hraju a fotky mezi sebou prohazuji. :
Tohle je prostě bomba ! Vždy mi to skvěle pomůže v tom co po sobě postnout. =)

Další aplikaci, kterou využívám, ale už oproti prvním třem mnohem méně je :
Většinou tuto aplikaci využiju, když mám na fotce hodně tmavé pozadí a tím pádem fotka nepasuje do světlého insta feedu.


 1. a 2. krok. Prstem přejedete přes místa, které chcete zesvětlit. Dole si nastavíte sílu vyjasnění. Zde narozdíl od prvních aplikací volím největší sílu vyjasnění. Když už, tak už. Protože když už tuhle aplikaci používám, potřebuji zesvětlovat hodně.

 Zesvětlená zed' a tmavě růžové prostěradlo.

Když potřebuji z obrázku nějakou věc úplně odstranit. :


Po tašce v rohu ani památky, každopádně, kdybych chtěla odstranit například něco ve středu fotky, už by to tak jednoduše nešlo. Poznáte sami, jak to funguje, až funkci vyzkoušíte. =)

Když chci na fotku dostat sluneční efekty, kterých né vždy člověk dosáhne přirozeně.
 Tuhle aplikaci jsem tedy nevužila hodně dlouho, ale věřím, že na ni opět dojde.Sluneční paprsky si můžete přetáhnout jakýmkoliv směrem a kamkoliv  doporučuji jejich intenzitu opět snížit, aby byly co nejvíce přirozené a k uvěření. =) =D

To je tak z mých insta úprav vše co využívám nejčastěji a pravidelně.
Až naleznu další nové vychytávky a dovednosti ráda se s vámi podělím v dalším článku.
Necht'  Instagramy nás všech září ! =D

Vaše....


You May Also Like

1 komentářů

OBLÍBENÉ PŘÍSPĚVKY